“Azerbaijan International Mining Company"də 42 xarici mütəxəssis çalışır
Gədəbəydə qızıl, mis və gümüş hasilatı ilə məşğul olan “Azerbaijan International Mining Company" (AIMC) Azərbaycanda 1600-dən çox tamştatlı iş yeri yaradıb.
Marja xəbər verir ki, bu, “Azerbaijan International Mining Company’ (AIMC) Söyüdlü kəndi yaxınlığındakı tullantı gölü ilə bağlı yerli əhalinin qaldırdığı problemlərlə bağlı yaydığı press-relizdə bildirilir.
Qeyd edilib ki, işçilərin yalnız 42-sini xarici mütəxəssislər təşkil edir.
"Yerli işçi qüvvəsinə gəldikdə, AIMC ölkə daxilində yerli istedadların inkişafını fəal şəkildə dəstəkləyir və bunu davam etdirəcək. Sosial məsuliyyətə sadiqliyinə uyğun olaraq, AIMC tezliklə üç illik əhatəli korporativ sosial məsuliyyət strategiyasını işləyib hazırlayacaq",- məlumatda deyilir.
Qeyd edək ki, AIMC Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə "R.V. Investment Group Services LLC" (ABŞ) arasında imzalanmış Hasilatın Pay Bölgüsü Sazişi çərçivəsində Azərbaycanda müxtəlif qızıl və mis layihələrinin kəşfiyyatı, idarəedilməsi və hasilatın pay bölgüsünü əhatə edən əməliyyatlar üzrə faəliyyət göstərən şirkətidir. Onun portfelinə istismarda olan Qoşa və Gədəbəy mədənləri daxildir. Hasilatın Pay Bölgüsü Sazişi (PSA) çərçivəsində layihələr 51 faiz paya malik olan Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə tərəfdaşlıq şərtləri əsasında həyata keçirilir.