Halliburton-un gəliri artıb
Dünyanın ikinci ən böyük neft sahəsi xidmət şirkəti Halliburton, bu ilin ilk rübündə gəlirlərinin artdığını bildirib.
"Marja" xəbər verir ki, Halliburton-dan edilən açıqlamada, şirkətin bu ilin ikinci rübündəki gəlirlərinin keçən ilin eyni dövrü ilə müqayiədə 29 faiz artımla 4,96 milyard dollara çatdığı bildirilib. Şirkət, ötən ilin aprel-iyun dövründə 3,83 milyard dollar gəlir əldə etmişdi.
Açıqlamada, keçən ilin ikinci rübündə 3,2 milyard dollar zərər edən şirkətin bu ilin eyni dövründə isə 28 milyon dollar mənfəət əldə etdiyi bildirilib.
Bundan başqa, şirkət, 2016-nın aprel-iyun dövründə bir səhm üzrə 3,73 dollar zərər edərkən, 2017-nin eyni dövründə isə bir səhmə 0,03 dollar mənfəət əldə edib.
Açıqlamada fikirlərinə yer verilən Halliburton-un İcraçı direktoru Cef Miller, Şimali Amerikanın neft sektorunda toparlanma ilə əlaqədar şirkətin gəlirinin artdığına diqqəti çəkərək, digər tərəfdən aşağı neft qiymətlərinin qlobal bazarda təzyiq yaratmağa davam etdiyini vurğulayıb.