"PashaPay"dən "m10" adından dələduzluq halları ilə bağlı açıqlama
"PashaPay"şirkəti: "m10 istifadəçilərinin narahatlıqlarını aradan qaldırmaq üçün qabaqlayıcı tədbirlər həyata keçiririk""PashaPay" MMC bu gün Marja.az saytında dərc olunan “Azərbaycanda fırıldaqçılığın yeni forması yayılıb” başlıqlı yazıya münasibət bildirib.
Marja.az-ın sorğusuna cavab olaraq "PashaPay" MMC-dən verilən məlumatda deyilir:
"Son zamanlar ölkədə bank, mağaza kreditləri, onlayn alış-veriş və digər maliyyə sahələrində geniş yayılmış dələduzluq halları m10 elektron pulqabısı vasitəsi ilə də həyata keçirilir. "PashaPay"ın bu məsələ ilə bağlı mövqeyi və müştərilərimizi fırıldaqçılıqdan qorumaq üçün atdığımız addımlar barədə sorğunuzu yüksək qiymətləndiririk.
m10 istifadəçilərinin təhlükəsizliyi və rifahı şirkət üçün hər şeydən önəmlidir. Biz onların maliyyə təhlükəsizliyinə hər hansı potensial təhlükəni çox ciddi qəbul edirik. Məqalədə adı çəkilən narahatlıqları aradan qaldırmaq üçün sizə istifadəçilərimizin təhlükəsizliyi və xidmətlərimizin bütövlüyünü qorumaq üçün həyata keçirdiyimiz qabaqlayıcı tədbirlər haqqında ümumi məlumat vermək istərdik:
Real vaxt rejimində monitorinq: Biz qeyri-adi fəaliyyət aparan bütün əməliyyatları davamlı olaraq izləyirik. Avtomatlaşdırılmış sistemlərimiz fırıldaqçılıq davranışı ilə əlaqəli nümunələri aşkar edən alqoritmlərindən istifadə edir və lazım olduqda dərhal tədbir görməyə imkan verir.
Hüquq-mühafizə orqanları ilə əməkdaşlıq: Dələduzluq fəaliyyətləri baş verdikdə, biz cinayətkarları araşdırmaq və qanuni tədbirlər görmək üçün hüquq-mühafizə orqanları ilə sıx əməkdaşlıq edirik.
Müştəri məlumatlılığının artırılması: İstifadəçilərimizi təhlükəsiz onlayn maliyyə əməliyyatları haqqında fəal şəkildə maarifləndiririk və onlara potensial təhlükələri tanımaqda həm rəsmi səhifələrimiz, həm yerli media, həm də müştəri xidmətlərimiz vasitəsilə kömək edirik. Əlavə olaraq www.m10.az/security veb-səhifəsindən hər zaman tətbiqdə təhlükəsizlik barədə ən son məlumatı ala bilərsiniz.
Davamlı təkmilləşdirmə: m10 elektron pulqabı istifadəçilərinə sürətli, rahat və təhlükəsiz xidmət göstərmək üçün mütəmadi olaraq yeniliklər tətbiq edir. Son yeniliklərimizdən biri üz tanıma ilə pulqabıya girişdir (Face ID). Üz tanıma funksiyası Azərbaycanda ilk olacaq m10 tətbiqində yaradılıb. Funksiyanın əsas məqsədi, heç bir sənəd olmadan, m10 hesabının sahibini müəyyən etməkdir. Üz tanıma funksiyasının köməyi ilə yalnız istifadəçinin üzü telefonun ön kamerası ilə tanınanda tətbiqi açmaq mümkün olacaq və bu da öz yerində dələduzluğun qarşısını alacaq.
"PashaPay" MMC dəqiq məlumatı təbliğ etməyə və müştərilərimizin təhlükəsizliyini təmin etməyə sadiqdir. Əgər sizə hər hansı əlavə məlumat və ya açıqlama lazımdırsa əlaqə saxlamaqdan çəkinməyin".