Nazirlikdən 2 şirkəti 21,4 milyon manatlıq sifarişlər
Elm və Təhsil Nazirliyinin təsərrüfat hesablı Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəsi məktəbəqədər təhsil müəssisələri üçün yumşaq avadanlıq, yataq dəstləri və xüsusi geyimlərin alınması üçün “Tikinti-Təmir-Təchizat-Bərpa” QSC ilə çoxmilyonluq müqavilə bağlayıb.
Marja.az xəbər verir ki, "Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə yumşaq inventar, yataq ləvazimatları və xüsusi geyimlərin satın alınması" ilə bağlı tender yekunlaşıb. Tenderin qalibi Tikinti-Təmir-Təchizat-Bərpa QSC-dir. İdarə qalib şirkə ilə məbləği 6 milyon 964 min 929 manat olan müqavilə imzalayıb.
Həmçinin Elm və Təhsil Nazirliyinin təsərrüfat hesablı Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəs "Yanğın mühafizə sistemlərinin alınıb-quraşdırılmasının satınalınması" ilə bağlı tenderi yekunlaşıdırıb. Tendetin qalibi "Element YT" QSC-dir. İdarə qalib şirkət ilə məbləği 14 milyon 461 min 575 manat olan müqavilə imzalayıb.
Hər iki şirkətə sifarişlərin ümumi həcmi 21 milyon 426 min 504 manat təşkil edir.