Bitcoin-in qiyməti bazar ertəsi günü 70 min 206 dollara yüksələrək əvvəlki bağlanış qiymətilə müqayisədə 3 931 dollar bahalaşıb.
Dünyanın ən böyük və ən məşhur kriptovalyutası yanvarın 23-də illik minimum olan 38 505 dollardan 82,3 faiz bahalaşıb.
Ethereum blokçeyn şəbəkəsinə qoşulan kriptovalyuta Ether bazar ertəsi günü 13,3 faiz dəyər qazanaraq 3500 dollara çatıb.
Bu həftə ABŞ-da Ethereum ETF ( Exchange traded fund) tətbiqləri ilə bağlı qərarın veriləcəyi gözlənilir. Gözləntilər, ərizələrin rədd ediləcəyi, qərarın mayın 23-də açıqlanması gözlənilirdi. Bloomberg-in ETF analitikləri Twitter-də daha əvvəl 25 faiz olaraq elan etdikləri təsdiq ehtimalını 75 faizə qədər yenilədiklərini açıqlayıblar.
Bloomberg ETF analitikinin ABŞ Qiymətli Kağızlar və Birja Komissiyasının ETH ETF-lərini təsdiqləyəcəyi ehtimalını artırmasından bir neçə dəqiqə sonra Ethereum 13 faizdən çox dəyər qazanıb, Bitcoin -in qiyməti də 70 min dolları keçib.