Bu il Novruz və Ramazan bayramları ilə əlaqədar 12 gün qeyri-iş günü olacaq
Bu il Ramazan bayramı ilə əlaqədar 2 gün qeyri-iş günü olacaq.
Marja xəbər verir ki, Nazirlər Kabinetinin 11 dekabr 2024-cü il tarixli qərarına əsasən, bu il martın 30, 31-i Ramazan bayramıdır.
Martin 30-u bazar gününə təsadüf etdiyi üçün Əmək Məcəlləsinə əsasən, 1 aprel qeyri-iş günü olmalı idi.
Beləliklə, Nazirlər Kabinetinin son qərarından sonra 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 və 31 mart tarixləri qeyri-iş günü olacaq.
Bu il Novruz bayramında 11 gün qeyri-iş günü olacaq.
Marja.az xəbər verir ki, Nazirlər Kabinetinin 11 dekabr 2024-cü il tarixli qərarına əsasən, 2025-ci il martın 20, 21, 22, 23, 24-ü Novruz bayramıdır. Bu il 22 və 23 mart tarixləri bazar gününə təsadüf etdiyindən Əmək Məcəlləsinə əsasən, 25 və 26 mart qeyri-iş günü olacaq.
Nazirlər Kabinetinin bugünkü qərarına əsasən, iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib.
Beləliklə, 29 və 30 mart tarixlərinin də şənbə və bazar günlərinə təsadüf etdiyindən, bu il Novruz bayramında 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 və 30 mart tarixləri qeyri-iş günü olacaq.