"Bu il istehsalı 1000 tona çatdırmağı nəzərdə tuturuq"
2016-cı ildə Ağsu şəhərində 3 hektar ərazini əhatə edən və illik istehsal gücü 500 ton olan, ötən il isə rayonun Pirhəsənli icra nümayəndəliyi ərazisində 2 hektar sahədə yeni istixana təsərrüfatları qurulub. Səksən nəfərdən çox işçinin çalışdığı istixanaların məhsulları nəinki yerli, həm də xarici bazarlara, əsasən də Rusiya bazarlarına ixrac olunur.
Sahibkar Günəş Hüseynov deyib: “Pomidor qeyri-neft məhsullarının ixracında birinci yeri tutur. Bu, xarici bazarlarda Azərbaycan istehsalı olan pomidora artan marağı göstərir. Çünki bizim məhsullar həm təbii olması, həm də öz dadı və ətri ilə seçilir. Bu il istehsalı artıraraq 1000 tona çatdırmağı nəzərdə tuturuq. Beləliklə, məhsul bolluğu yaratmaqla həm daxili tələbatın ödənilməsinə kömək edəcək, həm də ölkəmizə daha çox valyuta gətirməyə dəstək verəcəyik”.