"Azərsun Holdinq"də ixtisarlar aparılıb: Layihələr dayandırılıb, 100-ə yaxın işçi...
Azərbaycanın ən böyük özəl şirkətlərindən biri olan "Azərsun Holdinq" MMC-də ciddi ixtisarlar baş verdiyi bildirilir.
"Marja" "Unikal.org"a istinadən xəbər verir ki, şirkətin tabeçiliyində olan bir sıra layihələrin icrasına xitam verilib. Nəticədə şirkətdə çalışan 100-ə yaxın işçi vəzifəsindən azad edilib.
Məsələ ilə bağlı sorğuya cavab verən "Azərsun Holdinq"in İctimaiyyətlə əlaqələr və biznesin inkişafına dəstək departamentinin müdiri Afiq Səfərov şirkətdə bir sıra layihələrin icrasının dayandırıldığını və işçilərin ixtisar olunduğunu təsdiqləyib:
""Azərsun Holdinq”ə məxsus istehsal müəssisələrində müasir avadanlıqların tətbiq edilməsindən və proseslərin avtomatlaşdırılmasından sonra bəzi vəzifələrdə çalışan insanların ixtisar edilməsi zərurəti yaranıb və həmin əməkdaşlar şirkətimizdən ayrılıblar. İşdən azad olunan işçilərin sayı isə 100-dən aşağıdır”.
Kadır dəyişikliyinə gəlincə A.Səfərov bu işin də icrası ölkə qanunvericiliyinin tələblərinə əsasən həyata keçirildiyini deyib: "Şirkətimizdə kadr siyasəti tam olaraq Azərbaycan qanunvericiliyinin tələblərinə əsasən həyata keçirilib.
"Azərsun Holdinq” daxilində digər şirkətlərdə olduğu kimi müxtəlif kadr islahatları həyata keçirilir, lakin hələ ki, ictimaiyyət üçün maraqlı ola biləcək yeniliklər mövcud deyil. Belə bir hal olarsa bununla bağlı açıqlama veriləcək”.
"Azərsun Holdinq"in İctimaiyyətlə Əlaqələr və Biznesin inkişafına dəstək departamentinin müdiri Afiq Səfərov "Marja"ya bildirdi ki, 100 nəfərə yaxın işçi ötən il ixtisar olunub:
"100-ə yaxın işçi ötən il ərzində ixtisar olunanlardır. Şirkətdə, qeyri-adi, fövqəladə bir şey baş vermir. İşdən çıxarılan insanlar ilə bərabər, yeni işə qəbul edilənlər də var. "Azərsun Holdinq"də işlər öz axarı ilə davam edir. Narahatlıq doğuracaq hal yoxdur. Xəbər yanlış anlaşma nəticəsində ciddi ixtisar və layihələrin icrasına xitam verildiyi şəkilində təqdim edilib".