Türkiyənin daxili işlər naziri istefa verdi - PREZİDENT MƏNİ BAĞIŞLASIN...
Türkiyənin daxili işlər naziri Süleyman Soylu vəzifəsindən istefa verib.
Marja xəbər verir ki, Soylu bu barədə Twitter səhifəsindən açıqlama yayıb.
Nazir bildirib ki, həftəsonu ölkədə komendant saatının epidemiyanın qarşısının tamamilə alınması üçün tətbiq edilməsi bütün məsuliyyəti ilə ona aiddir. Hətta məhdud saatların əvvəlində qeydə alınan görüntülər (iğtişaşlar, marketlərdə sıxlıq-red), mükəmməl idarə olunan bu prosesə uyğun gəlməyib.
“Bütün təcrübə və məsuliyyətlərimizi yaşadığımız bu tədbir belə görüntülərə səbəb olmamalı idi. Bu, vicdanla, həftə sonu epidemiya və yoluxmanın dayandırılması üçün atılan bir addım idi. Heç vaxt zərər vermək istəmədiyim əziz millətim, ömrümün sonuna qədər sadiq qalacağım Prezidentim məni bağışlasın. Mən şərəflə icra etdiyim Daxili İşlər Nazirliyinin rəhbəri vəzifəsini tərk edirəm”, - deyə nazir bildirib.
Türkiyədə koronavirus tədbirləri daxilində 31 bölgə üzrə qəfil qəbul edilən komendant saatı qərarı böyük mübahisələrə səbəb olub.
Aprelin 10-da Türkiyənin 31 şəhərində komendant saatı elan edildikdən sonra sakinlər dükan, çörək mağazaları, marketlərə qaçıb, nəticədə sıxlıq yaranıb. Bu isə infeksiyanın bir neçə saat ərzində sürətlə yayılmasının təsir göstərə bilər.