Son 24 saatda Azərbaycan Respublikasında 113 yeni koronavirus infeksiyasına yoluxma faktı qeydə alınmış, 40 nəfər müalicə olunaraq sağalmış və evə buraxılmışdır.
Operativ Qəragahdan verilən məlumata görə, COVID-19 üçün götürülən analiz nümunələri müsbət çıxmış 1 nəfər vəfat etmişdir.
İnldiyə qədər 3387 nəfər koronavrusa yoluxub, 2055 nəfər sağalıb, 1333 nəfərin müalicəsi davam edir.
Xatırladaq ki, 8 Apreldə 105 yoluxma, 9 Apreldə 104 yoluxma, 10 Apreldə 65 yoluxma, 11 Apreldə 67 yoluxma, 12 apreldə 40 yoluxma, 13 Apreldə 50 yoluxma, 14 apreldə isə 49 yoluxma, 15 apreldə 56 yoluxma, 16 apreldə 30 yoluxma, 17 apreldə 57 yoluxma, 18 apreldə 33 yoluxma, 19 apreldə 25 yoluxma, 20 apreldə 38 yoluxma, 21 apreldə 44 yoluxma, 22 apreldə 38 yoluxma, 23 apreldə 30 yoluxma, 24 apreldə 44 yoluxma, 25 apreldə 25 yoluxama, 26 apreldə 28 yoluxma, 27 apreldə 33 yoluxma, 28 apreldə isə 39 yoluxma, 29 apreldə 49 yoluxma, 30 apreldə 38 yoluxma, 1 mayda 50 yoluxma, 2 mayda 40 yoluxma, 3 mayda 46 yoluxma, 4 mayda 52 yoluxma, 5 mayda 76 yoluxma, 6 mayda 67 yoluxma, 7 mayda 77 yoluxma, 8 Mayda isə 75 yoluxma, 9 mayda 143 yoluxma faktı, 10 mayda isə 97 yoluxma, 11 mayda 70 yoluxma, 12 mayda 104 yoluxma, 13 mayda 65 yoluxma, 14 mayda isə 121 yoluxma, 15 mayda 101 yoluxma, 16 mayda 158 yoluxma faktı (ən böyük fakt), 17 mayda 136 yoluxma faktı qeydə alındığı açıqlanmışdı.