Bakıda bu ərazilərdə binalar söküləcək
(®) 2022-ci ilin noyabr ayından etibarən Bakı şəhərinin Nərimanov rayonu ərazisində, Heydər Əliyev mərkəzinin yaxınlığında müasir standartlara tam cavab verən premium kompleksin inşaasına start veriləcəkdir.
Layihə 20 ilə yaxındır tikinti sektorunda fəaliyyət göstərən və bir çox unikal proyektlərin müəllifi olan “BUİLD Production” tərəfindən inşa olunur. İnşa olunan kompleksin adı “ŞİRVANŞAHLAR Residence”dir.
Layihə rəhbəri Tərlan Məmmədov bildirib ki, kompleksin "ŞİRVANŞAHLAR Residence" adlandırıması təsadüfi deyildir. Belə ki, Şirvanşahlar sarayının Bakının ilk memarlıq tikintilərindən olması, bizlərə tarixdən sərvət olaraq miras qaldığını nəzərə alaraq "TARİXİMİZİ QORUYARAQ GƏLƏCƏYİ QURURUQ” şüarı altında işlərə start verdik. Məqsədimiz isə tarixi adımızı yaşadaraq müasir memarlıq üslubunda kompleks inşa edməkdir. Bu işləri icra edərək vətəndaşlarımızın yaşayış rifahını daha da yaxşı etmiş oluruq.
Kompleksin üstünlükləri: