Rusiya Azərbaycanın 28 müəssisəsindən alma idxalına icazə verdi
Rusiyanın Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarət üzrə Federal Xidməti (“Rosselxoznadzor”) 8 fevral 2021-ci il tarixindən etibarən Azərbaycanın 28 müəssisəsindən Rusiyaya alma tədarükünə qoyulan məhdudiyyətləri ləğv edib.
Marja xəbər verir ki, qərar Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin bu şirkətlərin almalarında hazırda soyuducuda saxlanılan və Rusiyaya göndərilə bilən karantin obyektlərinin olmaması barədə verdiyi məlumatların təhlili əsasında qəbul edilmişdir.
Almalar Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin zəmanəti ilə və Rusiya ərazisinə daxil olarkən gücləndirilmiş laboratoriya nəzarəti rejimində idxal ediləcəkdir.
XXX
Россельхознадзор разрешает поставки яблок с 28 азербайджанских предприятий
Россельхознадзор с 8 февраля 2021 года снимает ограничения на поставки яблок в Россию с 28 азербайджанских предприятий.
Решение принято на основании анализа информации Агентства по пищевой безопасности Азеребайджана об отсутствии карантинных объектов в яблоках данных компаний, которые в настоящее время хранятся в холодильных камерах и могут быть отправлены в Россию.
Ввоз яблок будет осуществляться под гарантии Агентства по пищевой безопасности Азербайджана и в режиме усиленного лабораторного мониторинга при поступлении на территорию России.
Яблоки разрешено ввозить следующим компаниям:
- OOO "Man-Agro" (Гусарский район, село Урва);
- ООО "ДЖАННАТ АГРО" (Губинский район, село Гаджигусейнли);
- ООО "ШИРИН АГРО" (Гусарский район, село Хазра);
- Гулиева Сарфиназ Мадад гызы (Гусарcкий район, село Бала Гусар);
- OOO "AGRO INTERNATIONAL" (Губинский район, село Нугеди 2);
- ООО "Шимал Крестьянское Фермерское Хозяйство" (Гусарcкий район, поселок Самур);
- Ахмедов Вугар Гадмулла оглы (Гусарский район, село Йени Хаят);
- Ахмедов Вугар Гадмулла оглы (Гусарский район, село Беюк Муруг);
- Азизов Вусал Натиг оглы (Губа, село Нюгеди-2);
- Алиев Зейнал Гаджымаммад оглы (Балакенский район, село Катех);
- ООО "Ulu Aqro" (Гахский район, поселок Агязы);
- Магеррамова Ирада Амир гызы (Гусарский район,село Аварангышлаг);
- ООО "Агро Комплекс Габала" (Габалинский район, поселок Вандам);
- ООО "Balacans" (Балаканский район, село Махамалар);
- Мамед-Зада Байрам Нусрат оглы (Хачмазский район,село Йергудж);
- Мамедов Бейлер Агалар оглы (Губинский район, село Нугади-2);
- ООО "Яшыл Ранчо" (Хачмазкий район. Село Леджат);
- ООО "Vitamin vio" (Шамкирский район, село Махмудлу);
- ООО «Курдамир агро» (Курдамирский район, город Курдамир)
- ООО "Научно-Экспериментальная База имени Зардаби" (Губинский район, поселок Зардаби);
- Имангулиев Гошгар Бакир (Гусарский район, село Гильоба);
- Алигусейнов Элмар Алифетдин оглы (Губинский район,село Нугади-1);
- Залов Елдар Расул оглы (Губинский район,село Алексеевка);
- Каримова Фидан Паша гызы (Гусарский район,село Ладжат);
- Солтанов Рафиг Агарахим оглы (Шабранский район, село Агалык);
- Шыхкеримов Вугар Зулфугар оглы (Губинский район,село Нугади-1);
- OOO "AGROEXIM" (Шабранский район,село Агалыг);
- Ибрагимов Мехман Джафар (Губинский район, село Худжбала). XXX
Россельхознадзор обсудил с Агентством по пищевой безопасности Азербайджанской Республики поставки яблок и посадочного материала в Россию
4 февраля в формате видеоконференции состоялись переговоры Россельхознадзора с представителями Агентства по пищевой безопасности Азербайджанской Республики.
Россельхознадзор сообщил, что на основании полученной от компетентного ведомства Азербайджана информации, с учетом проводимой видеоконференции, разрешает с 8 февраля ввоз в Россию яблок с 28 предприятий.
Таким образом, с учетом ранее принятых решений об отмене ограничений для еще 10 предприятий, яблоки смогут экспортировать 38 азербайджанских компаний.
Еще одной темой диалога стал предотгрузочный контроль посадочного материала, предназначенного для ввоза в Россию из Азербайджана. С учетом заинтересованности российских деловых кругов в закупках саженцев в Азербайджане, Россельхознадзор предложил рассмотреть возможность проведения видеоинспекций мест их производства.
Российская сторона проинформировала, что в рамках этих мероприятий в режиме онлайн будет проведены осмотры подготовленного к отгрузке в Россию посадочного материала и отобраны образцы для проведения лабораторной экспертизы в подведомственном ФГБУ «Всероссийский центр карантина растений». После подтверждения отсутствия карантинных для России и ЕАЭС объектов ввоз зарезервированных партий будет разрешен.
Müştərilərin xəbərləri
SON XƏBƏRLƏR
- 1 ay sonra
- 2 həftə sonra
- 3 gün sonra
-
-
1 gün sonra
Yay mövsümü üçün iş: Supermarketlər şəbəkəsi işə qəbul elan etdi
-
6 saat əvvəl
Ödənişlər qeyri-həyat sığortası üzrə 17 %-dən çox, icbari sığortalar üzrə 21 %-dən çox artıb
- 6 saat əvvəl
- 7 saat əvvəl
- 7 saat əvvəl
- 8 saat əvvəl
- 8 saat əvvəl
- 8 saat əvvəl
-
8 saat əvvəl
“Finex Kredit” BOKT-da ciddi azalmalar baş verib, 1 milyon 373 min manat zərərə düşüb
Son Xəbərlər
Azvak.az-da yeni iş elanları
55 manatdan bank səhmdarı olmaq fürsəti: SON 21 GÜN
Bank sərfəli şərtlərlə əmanət qəbuluna davam edir
Bakının 64 yaşayış məntəqəsinin kanalizasiya sistemi qurulacaq, 30 əsas küçə və prospektində yeni kollektorlar inşa ediləcək
Mayın 24-nə olan hava proqnozu - 28 dərəcəyədək isti olacaq
“Finex Kredit” BOKT-da ciddi azalmalar baş verib, 1 milyon 373 min manat zərərə düşüb
Ən çox oxunanlar
“Assist Finance İnvestisiya Şirkəti”ndə ciddi azalmalar baş verib
Məşhur avtomobil tüninqi şirkəti BRABUS Azərbaycanda daşınmaz əmlak layihəsi təqdim edir
“Nova Credit" zərərdən mənfəətə keçib - QAZANCI KƏSKİ ARTIB
"Hermes Finance"da yığıncaq keçiriləcək
"Level Leasing"də yığıncaq keçiriləcək
"Azər-Türk Bank"da yığıncaq keçiriləcək
Yapon avtomobili Nissan Magnite - CƏMİ 27 900 MANATA







.jpg)






.jpg)







