Putin Əliyevlə telefonla Ukraynadakı hərbi əməliyyatı müzakirə edib.Rusiya və Azərbaycan prezidentləri Vladimir Putin və İlham Əliyev arasında telefon danışığı zamanı digər mövzularla yanaşı, Rusiyanın Ukraynadakı xüsusi hərbi əməliyyatı ilə bağlı vəziyyətin inkişafı müzakirə olunub.
Marja.az xəbər verir ki, bu barədə şənbə günü liderlər arasında baş tutan söhbətdən sonra Kremlin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
“Rusiyanın Ukraynada keçirdiyi xüsusi hərbi əməliyyatla bağlı vəziyyətin inkişafı müzakirə edilib”, - məlumatda deyilir.
Bundan əlavə, Putin və Əliyev telefon danışığında ikitərəfli və regional gündəliyin bir sıra aktual məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd edək ki, şənbə günü Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski Azərbaycan və Türkiyə liderlərinin Rusiya ilə danışıqlar aparmağı təklif etdiyini bildirib.
Xəbər verdiyimiz kimi, bugün Rusiya Prezidenti Vladimir Putin və Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan arasında telefon danışığı olub. Telefon danışığı zamanı Ermənistan, Azərbaycan və Rusiya liderlərinin Qarabağa dair 10 noyabr 2020-ci il, 11 yanvar və 26 noyabr 2021-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatlarında təsbit olunmuş sazişlərin icrasının praktiki aspektləri, o cümlədən Azərbaycan-Ermənistan sərhəddində təhlükəsizlik məsələləri müzakirə edilib.