“Azərlotereya” ani lotereyalarında böyük uduşlar qazanıldı
Şamaxı sakini 100 min manat, Beyləqan sakini 50 min manat, Qəbələ və Füzuli sakinləri 25 min manat udublar.(®) “Azərlotereya” ASC tərəfindən təşkil olunan ani lotereyalar böyük uduşları ilə sevindirməyə davam edir. Bu dəfə ard-arda bir neçə uduş öz şanslı qaliblərinə qismət olub. Şirkət həmçinin “40 000 000 Pul Yağışı” ani lotereyasını satışa buraxıb.
“Şans ulduzu” ani lotereyasında növbəti böyük uduş 50.000 manatı Beyləqan sakini Elşən Məmmədəliyev qazanıb.
“Qızıl” ani lotereyasında böyük uduş 25.000 manat Qəbələ rayonunda Qərib Hüsənova və Füzuli rayonunda Mahir Qarayevə nəsib olub.
Uduşlar bununla da bitməyib. “Brilliant” ani lotereyasında böyük uduş – 100.000 manat Şamaxıda Elçin Qədimov tərəfindən udulub.
Lotereyaların təşkilində şəffaflıq və uduş fondlarına gəldikdə isə qeyd edək ki, “Azərlotereya”nın təşkil etdiyi ani lotereyalar dünyanın aparıcı şans oyunları şirkəti olan “Scientific Games” ilə əməkdaşlıq çərçivəsində hazırlanır. Hər bir ani lotereya biletinin arxasında bilet və uduşların sayı aydın şəkildə yazılır. Lotereya oyunlarında uduşları qazananların adı və soyadları yalnız uduş qazanan şəxslərin icazəsi ilə mümkündür.