Dövlət Məşğulluq Agentliyi 744 min manatlıq ofis icarəsinə aydınlıq gətirdi
Dövlət Məşğulluq Agentliyi "Ofis sahəsinin icarəsinin satın alınması" ilə bağlı keçirdiyi tenderdə əvvəllər barəsində şikayətlərin olduğu “Macaz Construction” MMC-nin qalib elan edilməsi və 743 min 853 manat olan müqavilə imzalaması ilə bağlı məlumat yayıb.
Agentlikdən Marja-ya daxil olmuş məlumatda bildirilir ki, cari ilin mart ayında Dövlət Məşğulluq Agentliyinin strukturunda edilmiş dəyişikliyə əsasən yeni iqtisadi zonalara uyğun Regional Məşğulluq filialları və 3 yeni Mərkəzi filialı yaradılıb. Yeni yaradılmış Mərkəzi Mühasibatlıq və Təyinat filialı və Mərkəzi Monitorinq və Qiymətləndirmə filiallarının, o cümlədən Agentliyin aparatının 5 departamentinin fəaliyyətinin təşkil olunması məqsədilə “Dövlət satınalmaları haqqında” Qanunun tələblərinə uyğun olaraq tender keçirilib.
"Tenderin nəticəsinə əsasən, ən aşağı qiymət təklif edən “Macaz Construction” MMC-dən ümumi sahəsi 2300 kv. metr olan ofis sahəsi 24 ay müddətində icarəyə götürülüb. Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Mehdi Mehdizadə küçəsi 27-29 ünvanında tam təmirli icarəyə götürülən ofis sahəsinin hər kvadrat metr üçün aylıq dəyəri 13 manatdır (ƏDV daxil)",- məlumatda qeyd olunub.