Azərbaycanlı deputatın oğlunun Türkiyədə oğurlandığı və 5 milyon dollara sərbəst buraxıldığı bildirilir
Mətbuatda çıxan xəbərlərə görə, azərbaycanlı deputatlardan birinin oğlu Türkiyədə oğurlanıb və sərbəst buraxılması üçün 10 milyon dollar tələb olunub.
Danışıqların nəticəsi olaraq oliqarx deputat (onun keçmiş yüksək vəzifəli məmur olduğu da bildirilir - red) oğlunun sərbəst buraxılması qarşılığında 5 milyon dollarından keçməli olub.
Deputatın oğlunu oğurlayanlar separatçı qruplaşmanın üzvləri olublar.
Qeyd edilib ki, oliqarx deputatın oğlu 5 milyon dollar ödənildikdən sonra sərbəst buraxılıb. Onun hazırda Bakıda olduğu bildirilir.
Digər məlumata görə, oğurlanmış və azad edilmiş şəxs Azərbaycan Tibb Universitetinin sabiq rektoru, Milli Məclisin Səhiyyə komitəsinin sədri Əhliman Əmiraslanovun oğlu Azər Əmiraslanovdur. Azər Əmiraslanov Türkiyədə geniş biznes şəbəkəsinə sahibdir. Onun bir neçə klinika və tibb sahəsi ilə bağlı biznes obyektləri var.
Həmçinin bildirilir ki, A. Əmiraslanov bir müddət əvvəl Türkiyədə yaşayan kriminal aləmin üzvləri ilə problem yaşayıb. O, kriminal dairələrdən Türkiyənin hüquq-mühafizə orqanlarına şikayət edib və onların saxlanılmasına nail olub.