“Neftmaştəmir”in xalis zərəri 3 dəfəyə yaxın artıb
“Neftmaştəmir” ASC 2021-ci ili 62 min 962 manat xalis zərər ilə başa vurub. 2020-ci illə müqayisədə 2021-ci ildə şirkətin xalis zərəri 2,7 dəfə artıb. “Neftmaştəmir” 2020-ci ili 22 min 994 manat xalis zərər ilə bağlamışdı.
Marja.az xəbər verir ki, 2020-ci ildə “Neftmaştəmir”in əsas əməliyyat gəlirləri 543 min 12 manat ikən, 2021-ci ildə 811 min 926 manat təşkil edib (268 min 914 manat və ya 49,5% artıb). Müqayisə olunan dövrdə əsas əməliyyat xərclər isə 318 min 433 manat və ya 35,7% artaraq 892 min 152 manat olub. Xərclər gəlirlərdən daha çox artdığından Şirkətin əməliyyat zərəri 2020-ci ildəki 30 min 707 manatdan 2021-ci ildə 80 min 226 manata yüksəlib.
31 Dekabr 2021-ci il tarixində “Neftmaştəmir” ASC 2 milyon 114 min 390 manat cəmi aktivlərə malik olub. ASC 2020-ci ilin sonunda 2 milyon 113 min 480 manat cəmi aktivlərə malik idi.
Xəbər verdiyimiz kimi, 5 yanvar 2023-cü il tarixində “Neftmaştəmir” ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcəkdir. Ümumi yığıncağın gündəliyinə Cəmiyyətin müşahidə şurasının üzvlərinin fəaliyyətinə xitam verilməsi və yeni üzvlərin təyin edilməsi daxildir.
“Neftmaştəmir” ASC Bakı şəhəri, Zabrat 1 qəsəbəsi, Oktyabr küçəsi 52 ünvanında fəaliyyət göstərir.