AFB Bank əmanət gəlirlərinə tətbiq edilən 10%-lik vergini özü ödəyəcək
AFB Bank 01 fevral-01 may tarixlərini əhatə edən “Əmanət vergisini biz ödəyirik!” kampaniyası təqdim edir. Kampaniya çərçivəsində “Müddətli əmanət” məhsulu üzrə bankda depozit yerləşdirmiş fiziki şəxslərin 10%-li gəlir vergisi bank tərəfindən ödəniləcək.
“Əmanət vergisini biz ödəyirik!” kampaniyasının məqsədi Vergi Məcəlləsinin 102.1.22-ci maddəsinə əsasən əmanət faizləri və digər gəlirlərlə əlaqədar vergidən azadolmanın 1 fevral tarixindən etibarən qüvvədən düşməsini nəzərə alıb əmanət cəlbini stimullaşdırmaqdır.
Kampaniya şərtlərinə əsasən kampaniya dövründə müştərinin əmanətini hansı müddətə yerləşdirməsindən asılı olmayaraq ilk bir il ərzində hesablanmış əmanət faizi üzrə gəlir vergisi bank tərəfindən ödəniləcək. Bu şərtlər yalnız manatla yerləşdirilmiş əmanətlərə şamil edilir. Qeyd edək ki, kampaniyanın yaratdığı imkanlardan AFB Bankda 1 fevral tarixindən etibarən “Müddətli əmanət” üzrə depozit yerləşdirmiş şəxslər faydalana bilər.