“Qardaş Köməyi” Platforması Türkiyəyə zəlzələ bölgəsinə göndəriləcək malların adlarını açıqlayıb
MÜSİAD Azərbaycan, ATİB, TUİB, Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyası, Türkiyə Universitetləri Məzunları İctimai Birliyi, Azərbaycan Əczaçılar Klubu, Gəncliyə Yardım Fondu, Müasir İnkişaf Birliyi, KOBSKA, Türkiyə Məzunu Ziyalılar və İş Adamları Platformu, Tərxis Olunmuş Hərbçilərin Gəncləri Maarifləndirmə Birliyi və KOBİA təmsilçisinin də iştirakı ilə təsis edilən "Qardaş Köməyi" platforması Türkiyəyə zəlzələ bölgəsinə göndəriləcək malların adlarını açıqlayıb.
Göndəriləcək mallar arasında yorğan, hazır qida, qış geyimləri, gigiyenik məhsullar, generator, əl fənərləri var.
"Qardaş Köməyi " platformasının topladığı yardım Bakıda bir çox nöqtədə qəbul olunur.
Qeyd edək ki, "Qardaş Köməyi" platforması dünən - 6 fevralda təsis edilib.
“Qardaş Köməyi” Platforması (sədr Rəşad Cabirli) zəlzələdən zərər çəkənlərə yardım etmək üçün Azərbaycan və Türkiyənin aidiyyəti dövlət qurumları ilə birgə koordinasiyalı fəaliyyətin həyata keçirilməsini razılaşdırıb.
8 fevral 2023-cü il tarixdə platformanın geniş toplantısının keçirilməsi, yardım üçün görüləcək işlərlə bağlı geniş açıqlama verilməsi razılaşdırılıb.
Platforma üzvləri zəlzələdən zərər çəkən insanlara pul dəstəyi göstərmək istəyən insanları “SƏNİNLƏYƏM-TÜRKİYƏM!” adlı yardım kampaniyasına qoşulmağa çağırıb. Belə həssas məqamlarda sui-istifadə hallarının qarşısının alınması, o cümlədən, pərakəndəliyə yol verməmək üçün aşağıda məlumatları elan olunan yardım kampaniyasına həm fiziki, həm də hüquqi şəxslərin qoşulması lazımdır.
“Ziraat Bank Azərbaycan”ın şöbələrindən və mobil hesablarından Türkiyənin AFAD təşkilatının (Daxili İşlər Nazirliyinin Fövqəladə Vəziyyətin İdarəedilməsi Başqanlığı) hesabına Türkiyə lirəsi, ABŞ dolları və Avro ilə köçürmə edilməsi lazımdır.
O cümlədən, bu hesaba köçürmə edilməlidir:
“Yardım et!”
SMS İanəsi: Azercell abunəçiləri 8116 nömrəsinə İANƏ etmək istədiyi məbləği yazaraq SMS vasitəsilə İANƏ edə bilər.