"Ziraat Bank Azərbaycan" AFAD fonduna 100 000 ABŞ dolları məbləğində dəstək oldu
(®) Ziraat Bank Azərbaycan 6 Fevral tarixində Türkiyə Respublikasının cənub-şərqində baş vermiş dəhşətli zəlzələdə maddi və mənəvi zərər çəkən və yaralanan sakinlərə yardım məqsədilə “AFAD” hesabına 100 000 USD məbləğində ianə edib.
Bank hadisənin baş verdiyi ilk gündən etibarən qardaş ölkə ilə həmrəyliyini, onlara dəstək olduğunu müxtəlif yollarla göstərmişdir. Ziraat Bank Azərbaycan fəlakətin baş verdiyi ilk gündən etibarən filialları və rəqəmsal platformaları vasitəsilə “AFAD” hesabına edilən köçürmələri komissiyasız və ƏDV-siz icra etmişdir. Həmçinin Bank həmvətənlərimizin ianə etmə üsulları ilə aydın şəkildə tanış olaraq köçürmələrini rahat icra etmələri üçün fərqli izahedici video təlimatlar hazırlayaraq sosial media kanallarında paylaşmışdır. Qeyd edək ki, Ziraat Bank Azərbaycan “AFAD” qurumunun Azərbaycanda hesab açmasına dəstək verərək ianələrin daha tez və rahat çatdırılmasına vasitəçi olmuşdur. Bankın kollektivi maddi yardımla yanaşı, toplanılan humanitar yardımda da iştirak etmiş, onların təhvil verilməsində öz dəstəyini göstərmişdir.