Azərbaycanda yeni sement məhsulu - Ustaların işi asanlaşacaq
Azırbaycanda sement istehsalçısı, “LafargeHolcim”in üzvü -“Holcim Azərbaycan” ASC Yeni Holcim Optimal (300) sementi 18 iyul 2017-ci il tarixində satışa buraxılıb.
“Marja” ASC-nin yayadığı məlumata istinadən xəbər verir ki, məhsulun unikallığı onun yeni tərkibindədir.
Belə ki, eyni 40 kq-lıq məhsulu almaqla alıcılar 20 % daha çox səthi əhatə edə biləcəklər. Eyni zamanda ustaların işi də xeyli asanlaşacaq. Bu sement 25% daha az vaxt ilə istənilən növ qumla asan qarışır, asan yapışması ilə 30% daha az məhsul itkisinə yol verir və ən son olaraq 60% daha tez ilkin möhkəmlik təmin edir.
DİVARLAR NƏFƏS ALACAQ
“Peşəkar yanaşma məhsulun hazırlanmasında da öz əksini tapmışdır. Məhz yerli ustaların rəy və istəkləri, həm də LafargeHolcim-in Beynəlxalq ekspetlərinin səyi nəticəsində nəfəs alan texnologiyalı tətbiql olunmuşdur. Azərbaycanda ilk dəfə olan bu texnologiyanın sayəsində artıq divarlar da nəfəs alacaq. Belə ki, divarlarda yaranan rütubət aradan qalxacaq və divarlar daima quru qalacaq. Yeni Qaradağ Optimal sementi daxili suvaq, daş və kərpiç arakəsmə hörgüsü üçün nəzərdə tutulub”, - şirkətin məlumatında deyilir.
Hər zaman yeni texnologiyalar tətbiq edən Holcim sement bundan sonra da sement alıcılarının istifadəsinə yeni məhsullar təqdim edəcək.