NIKOIL | Bank Böyük Vətən müharibəsi veteranlarını təbrik etdi
(R) Faşizm üzərində böyük Qələbənin 73-cü ildönümü münasibətilə NIKOIL | Bank Leninqradın (indiki Sankt-Peterburq) 900 günlük mühasirəsi zamanı dəhşətli anlar yaşayan Böyük Vətən müharibəsi veteranlarını təbrik etdi.
NIKOIL | Bankın rəhbərliyi Böyük Vətən müharibəsi veteranları ilə görüşərək, onlara fədakarlıqlarına görə minnətdarlığını bildirdi. Bankın rəhbərliyi veteranları Qələbə Günü münasibətilə təbrik etdi, onlara uzun ömür və can sağlığı arzuladı.
Qeyd edək ki, Leninqradın mühasirəsi 1941-ci il sentyabrın 8-dən 1944-cü il yanvarın 27-dək davam etmişdir. Müxtəlif mənbələrə əsasən həmin illər ərzində 300 mindən 1,5 milyonadək insan həlak olmuşdur. Onlardan 97%-i aclıqdan, qalan 3%-i isə bombalanma və artilleriya atəşindən həlak olub. Xatırladaq ki, müharibə illəri ərzində Sovet ordusu sıralarına 600 000-nə yaxın azərbaycanlı çağırılmış, onların təxminən yarısı cəbhədə həlak olmuşdur. NIKOIL | Bank bəşəriyyət tarixində ən qanlı müharibənin döyüş meydanında həlak olanların işıqlı xatirəsini anır və bütün Azərbaycan xalqını Qələbə Günü münasibətilə təbrik edir.