İqtisad Universitetində professor-müəllim heyətinin saathesabı əməkhaqqı məbləğləri artırılıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) professor-müəllim heyətinin fəaliyyətinin stimullaşdırılması istiqamətində daha bir addım atılıb.
UNEC-in Elmi Şurası professor-müəllim heyətinin sosial rifahının yüksəldilməsi, maddi durumunun yaxşılaşdırılması məqsədilə saathesabı qaydada aparılan dərslərə görə ödəniş məbləğının 3 dəfəyədək artırılması barədə qərar qəbul edib.
Qərara əsasən, UNEC-in professor və ya elmlər doktoru üçün saathesabı qaydada aparılan dərslərə görə ödəniş məbləğı bir saata 10 manat, dosent və ya fəlsəfə doktoru üçün 8 manat, elmi dərəcəsi, elmi adı olmayanlar üçün isə 6 manat müəyyən olunub. Qərar növbəti tədris ilindən qüvvəyə minəcək.
Xatırladaq ki, 2015-ci ildən UNEC-də pedaqoji heyətin motivasiyasını təmin etmək və müəllimlər arasında sağlam rəqabət mühitini gücləndirmək məqsədilə Differensial Əmək Haqqı Sistemi tətbiq olunur.