Rabitəbankdan xanım sahibkarlara xüsusi dəstək!
® Rabitəbank regionda sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul xanımlara, mikro bizneslərinin inkişafı üçün avadanlıqlar hədiyyə edib!
Azərbaycan Qadın Sahibkarlalığının İnkişafı Assosiyasının (AQSİA) təşəbbüsü və Rabitəbankın maliyyə dəstəyi ilə #GücXanımlarda sosial dəstəyi çərçivəsində, sahibkar xanımlara mikro bizneslərinin inkişafı üçün lazımi avadanlıqları hədiyyə edib.
Belə ki, Daşkəsən rayon sakini Tərlan xanıma peşəkar tikiş maşını, Tovuz rayon sakini olan Tovuz xanıma isə müasir süd sağan avadanlıq hədiyyə olunmuşdur. Qeyd edək ki, Rabitəbank sahibkar xanımların bizneslərinin inkişafı məqsədi ilə 0% komissiya ilə, illik faiz dərəcəsi 14,9% olmaqla 1.000.000 manata qədər dəstək kreditləri verir.
Həmçinin Dünya Bankı və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyinin (AKİA) “Kənd təsərrüfatının rəqabət qabiliyyətinin gücləndirilməsi layihəsi” üzrə Aqrar sahədə fəaliyyət göstərən sahibkar xanımlara illik faiz dərəcəsi 8,8% olmaqla 800.000 manata kimi Aqrar kreditindən faydalanmaları üçün xüsusi imkan təklif edir.