“AFB Bank”-dan özünüməşğulluq proqramına dəstək!
(®️) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkili təşəbbüsünə ölkənin aparıcı banklarından olan “AFB Bank” ASC də qoşulub.
Özünüməşğulluq proqramının məqsədi əlilliyi olan şəxslərin, aztəminatlı ailələrin, şəhid ailələrinin, məcburi köçkünlərin, işsiz və işaxtaran şəxslərin və b. məşğulluğunun artırılması və kiçik sahibkarlığa çıxışının dəstəklənməsində imkanlar yaratmaqdır. Bank tərəfindən proqrama qoşulan, Bakı şəhərində yaşayan, həssas əhali qrupuna aid vətəndaşlara foto xidməti üzrə kiçik biznesin qurulması üçün əvəzsiz olaraq aktivlər təqdim edilib.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında imzalanmış Memorandumun icrasını həyata keçirən AFB Bank ilin sonunadək fərqli regionlarda vətəndaşların aktivlərlə təmin edilməsini davam etdirəcək.