“Yapı Kredi Bank Azərbaycan”dan daha iki aztəminatlı ailəyə öz biznesini qurmaq üçün dəstək göstərib
(®️) “Yapı Kredi Bank Azərbaycan” yeni iş yerlərinin yaradılması və sosial rifahın yüksəldilməsinə dəstək olmaq məqsədi ilə aztəminatlı ailələrə biznes təşəbbüslərini həyata keçirmək üçün dəstək göstərir.
Belə ki, layihə çərçivəsində “Yapı Kredi BankAzərbaycan” tərəfindən daha iki ailəyə broyler sexi və dərzi atelyesi qurulmaq üçün lazım olan bütün avadanlıqlar təqdim olunmuşdur.
İsmayilova Nuriyyə 10 ildən çoxdur ki, dərzi fəaliyyəti ilə məşğuldur. Onun ən böyük arzusu öz dərzi atelyesinin olması idi. Avqustun 18-də Yapı Kredi Bank onun arzusunu reallaşdırması üçün lazım olan avadanlıqların hamısını təqdim etmişdir. “İndiyə kimi dərzi kimi işləyridim, ancaq həmişə öz atelyemin olmasını arzulamışam. Nəhayət, özümə aid atelyem olacaq. Hətta qızım da dizaynerlik üzrə təhsil alıb. “Yapı Kredi Bank Azərbaycan” verdiyi bu önəmli dəstək ilə öz işimizi quracam.”.
Heybətova Vəsilənin isə ailəsinə məxsus həyətyanı sahədə broyler sexi qurması üçün texniki təchizata ehtiyacı var idi. Onun bu təşəbbüsünü gerçəkləşdirmək üçün “Yapı Kredi Bank Azərbaycan” lazım olan bütün avadanlıqları alaraq, ona təqdim etmişdir.
“Yapı Kredi Bank Azərbaycan” Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında aztəminatlı əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkilinə köməklik göstərilməsi sahəsində əməkdaşlığa dair imzalanmış Memoranduma qoşularaq may ayından etibarən bir neçə aztəminatlı şəxsin öz işini qurması üçün bütün lazımlı avadanlıqlarla təmin edilməsinə dəstək verir. Bank növbəti aylarda bu istiqamətdə işləri davam etdirərək, daha bir neçə aztəminatlı ailənin kiçik biznes idealarının reallaşmasına töhvə verəcəkdir.