İyulda “Anglo Asian Mining” səhmdarlarına dividend ödənişini yekunlaşdıracaq
Azərbaycanda qızıl, gümüş və mis hasilatı ilə məşğul olan Böyük Britaniyanın "Anglo Asian Mining Plc." şirkətinin rəhbərliyi 31 dekabrda yekunlaşmış 2020-ci il üçün hər bir adi səhm üzrə son dividend ödənişini 3,5 ABŞ senti həcmində təsdiqləyib.
Məlumata görə, bu son dividend ödənişi 2 iyul 2021-ci il tarixinə olan səhm reyestrindəki səhmdarlara 29 iyul 2021-ci ildə həyata keçiriləcək. Dividendlər adi səhm sahiblərinə funt sterlinqlə nağd şəkildə ödənilir.
Bildirilir ki, “Anglo Asian Mining plc” dividendləri qiymətli kağızlar formasında təqdim etməyəcək və ya hər hansı digər dividend yenidən investisiya planında olmayacaq.
Dividendlər İngiltərə Bankı tərəfindən dərc etdiyi məzənnədən istifadə edərək 5-9 iyul tarixləri arasında hər gün 16:00-da orta bağlanma qiymətindən istifadə edərək funt sterlinqə konvertasiya ediləcək.