Gəncənin su və kanalizasiya sistemi yenidən qurulacaq - 49,5 MİLYON MANATLIQ SİFARİŞ
"Azərsu" ASC “Gəncə şəhərinin su təchizatı və kanalizasiya sisteminin yenidən qurulması” işlərinin satın alınması ilə əlaqədar keçirdiyi tenderi yekunlaşdırıb.
Marja xəbər verir ki, tenderin qalibi “Maqro Construction" MMC-nin Azərbaycan Respublikasındaki filialı və "AKM Yapı Taahhüt Sanayti ve Ticaret Şirketi” Birgə Müəssisəsidir.
"Azərsu" qalib müəssisə ilə məbləği 49 milyon 476 min manat olan müqavilə bağlayıb.
Həmçinin "Azərsu" ASC Bakı şəhəri üzrə su təchizatı və kanalizasiya sisteminin bir hissəsinin yenidən qurulması işlərinin satın alınması ilə bağlı keçirdiyi tenderi yekunlaşıdırıb. Tenderin qalibi “Arko Təmir Tikinti Şirkəti" MMC-dir. "Azərsu" qalib şirkət ilə məbləği 5 milyon 115 min manat olan müqavilə imzalayıb.
Bundan başqa, "Azərsu" ASC Bilgəh və Goradil qəsəbələrinin bir hissəsinin su təchizatı və kanalizasiya sistemlərinin yenidən qurulması işlərinin satın alınması ilə bağlı tenderi də yekunlaşdırıb. Tenderin qalibi "Eren İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi"nin Azərbaycan Respublikasındakı filialıdır. "Azərsu" qalib qurum ilə məbləği 6 milyon 387 min manat olan müqavilə imzalayıb.