“Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı”ndan 3 şirkətə 20 milyon manatlıq sifariş
“Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı” ASC-nin Tikilməkdə olan Meliorasiya və İrriqasiya Obyektlərinin Birləşmiş Müdiriyyəti "Suqovuşan su anbarının 5.2 km uzunluğunda magistral kanalla birlikdə təmiri və bərpası", "Akuşa kanalının yenidən qurulmasının texniki-iqtisadi əsaslandırılmasının (TİƏ) və layihə sənədlərinin hazırlanması" və "Qusar rayonunun Girik kəndinin və sərhəd zastavasının Samur çayının sel sularından mühafizəsi" ilə bağlı keçirdiyi tenderləri yekunlaşdırıb.
Marja.az xəbər verir ki, tenderlərin qalibləri müvafiq olaraq "Körpü - Bina - Tikinti" MMC, "Koltek Müşavirlik Anonim Şirkəti" və "Euroline" QSC-dir.
Tikilməkdə olan Meliorasiya və İrriqasiya Obyektlərinin Birləşmiş Müdiriyyəti "Körpü - Bina - Tikinti" MMC ilə məbləği 12 milyon 261 min manat, "Koltek Müşavirlik Anonim Şirkəti"lə məbləği 4 milyon 796 min manat, "Euroline" QSC ilə məbləği 2 milyon 677 min manat olan müqavilə imzalayıb. Üç müqavilənin cəmi məbləği 19 milyon 734 min manatdır.