Sığorta şirkətində Audit Komitəsi yaradılıb, sədr təyin edilib
Azərbaycanda ikinci böyük sığorta şirkəti olan "PAŞA Sığorta" ASC-nin Təftiş Komissiyası ləğv edilərək, onun əvəzinə Audit Komitəsi yaradılıb.
Məlumat görə, Komitəyə sədrlik Emil İbrahimova həvalə olunub.
İbrahimov, həm də “PAŞA Həyat Sığorta” ASC-də eyni vəzifəni tutur, yeni vəzifəsində isə Komissiyaya sədrlik etmiş Vüqar Mustafayevi əvəz edib.
Nərmin İsgəndərova Audit Komitəsi üzvü, Müslüm Rüstəmov isə Audit Komitəsi müstəqil üzvüdür.
“PAŞA Sığorta” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti Azərbaycanın sığorta xidmətləri bazarında tanınmış liderlərdən biridir. Hal-hazırda şirkətin nizamnamə kapitalının həcmi 50 milyon manatdır və 300 000-ə yaxın korporativ və fərdi müştərisinə 36 növ könüllü və icbari sığorta üzrə xidmət göstərir. Kapitalın bu cür yüksək səviyyəsi “PAŞA Sığorta” şirkətinə öz sığorta öhdəliklərini əminliklə yerinə yetirməyə zəruri maliyyə imkanı verir və onun ödəmə qabiliyyətliliyinə zəmanət verir. Qlobal reytinq agentliyi “S&P” “PAŞA Sığorta” ASC şirkətinin uzunmüddətli kredit reytinqini və maliyyə dayanıqlılığı reytinqini "BB", reytinq üzrə proqnozu isə “Stabil” səviyyəsində təsdiqləyib. “PAŞA Sığorta” ASC Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının 2016-cı il 12 oktyabr tarixli 476 nömrəli lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir.