Dünyanın aparıcı qrupu Azərbaycanda yeni hotelini istifadəyə verib
Dünyanın aparıcı hotellər qrupu olan "Accor" Azərbaycanda ilk "Mercure" brendli hotelinin açılışını elan edib.
Marja.az-ın şirkətə istinadən məlumatına görə, "Mercure Baku City" paytaxtın mərkəzində yerləşir.
“Bakıda Mercure"nin açılması ilə "Accor" Azərbaycanda mövcudluğunu gücləndirir. Əminəm ki, orijinallığı, yüksək xidmət standartları və əlverişli yerləşməsi sayəsində yeni mehmanxana bazarda lider mövqe tutacaq və rahat yaşayışa və yerli ləzzətlə tanışlığa üstünlük verən yerli sakinlər və səyahətçilər tərəfindən yüksək qiymət alacaqdır" - "Accor New East Europe"un baş direktoru Aleksis Delaroff şərh edib.
Mercure Baku City şəhərin əsas görməli yerlərinin, o cümlədən nadir tarixi abidə və Bakının ən qədim yaşayış massivi olan İçərişəhərin yaxınlığında, İsmayıl-bəy Qutqaşınlı küçəsində yerləşir. İnkişaf etmiş infrastruktur və hotelin Bakı Metropoliteninin Elmlər Akademiyası stansiyasına yaxınlığı sayəsində hotelin qonaqları rahat şəkildə şəhərin müxtəlif ərazilərinə, çoxsaylı restoran, butik və mağazalara çata bilirlər.
Yeni hotel müxtəlif kateqoriyalı 140 otaq təklif edir.
Hoteldə qonaqlar Fuego restoranında yerli mətbəxin təamlarını dada, lobbi barda isə kokteyl və içkilərdən həzz ala bilərlər.
"Mercure Baku City", "Accor" qrupunun Azərbaycandakı portfelində üçüncü hotelidir.
Mercure brendinin adı Roma səyahətçi tanrısı Merkuridən ilhamlanaraq götürülüb. "Mercure" hotelləri şəhər mərkəzlərində, sahillərdə və ya dağlarda yerləşir. Şəbəkənin 60-dan ölkədə 940-dan çox hoteli fəaliyyət göstərir. "Mercure" brendi 110-dan çox ölkədə 5500-dən çox hoteli olan aparıcı qlobal hotellər qrupu olan "Accor"ın bir hissəsidir.