Azərbaycan ötən il müdafiə və milli təhlükəsizliyi üçün 7,2 milyard manat xərcləyib
2023-cü ildə müdafiə və milli təhlükəsizlik xərclərinə dövlət büdcəsindən 19,7 faizi həcmində 7 milyard 167,5 milyon manat məbləğində vəsait yönəldilmişdir.
Marja.az bu barədə Maliyyə Nazirliyinə istinadən xəbər verir.
"Ölkənin müdafiə potensialının gücləndirilməsi və silahlı qüvvələrin maddi-texniki təminatının daha da yaxşılaşdırılması məqsədilə dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərindən, ehtiyat fondlarından və digər ehtiyat vəsaitlərdən ayrılmış 1 milyard 278 milyon manat məbləğində vəsait də nəzərə alınmaqla, 2023-cü ildə müdafiə və milli təhlükəsizlik xərclərinə dövlət büdcəsi xərclərinin 19,7 faizi həcmində (2022-ci illə müqayisədə 2,2 faiz-bənd çox) və ya 7 milyard 167,5 milyon manat məbləğində vəsait yönəldilmişdir ki, bu da 2022-ci illə müqayisədə 1 milyard 544,9 milyon manat və ya 27,5 faiz çoxdur",- Nazirlikdən bildirilib.