Calal Orucov Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü və İdarə Heyəti sədrinin müavini təyin edilib.Kapital Bank-ın Müşahidə Şurasının qərarı ilə İdarə heyətinə yeni üzv təyin olunub.
Marja.az xəbər verir ki, qərara əsasən Calal Orucov Bankın İdarə Heyətinin üzvü və İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyinat alıb. O, Kapital Bank-ın Ödənişlər biznesinə və PashaPay-ə rəhbərlik edəcək.
Qeyd edək ki, Calal Orucov Azərbaycanın aparıcı maliyyə institutlarında rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, Mərkəzi Bankda Ödəniş sistemlərinin inkişafı bölməsinin rəhbəri, MilliKart şirkətində Baş icraçı direktor, Unibank və Azərbaycan Beynəlxalq Bankında Texnologiyalar üzrə Baş direktor, PAŞA Bank-da Əməliyyatlar üzrə Baş direktor və İdarə Heyətinin üzvü kimi fəaliyyət göstərib. Cəlal Orucov eyni zamanda PAŞA Kapital-da Müşahidə Şurasının üzvüdür.