Gömrük və Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi anlaşdı
Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitəsi ilə Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi arasında korrupsiya ilə mübarizə sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq barədə Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunu Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Səfər Mehdiyev və Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin rəisi Kamran Əliyev arasında imzalanıb.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikası Baş prokurorunun müavini - Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin rəisi, II dərəcəli dövlət ədliyyə müşaviri Kamran Əliyev sənədin imzalanmasının istər tərəflər arasında korrupsiya hüquqpozmalarının aşkar edilməsi və araşdırılması, kölgə iqtisadiyyatının yaranmasına səbəb olan qaçaqmalçılıq cinayətinin törədilməsinin, eyni zamanda gömrük əməkdaşları tərəfindən törədilmiş hüquqpozmaların qarşısının alınması, istərsə də başqa əməkdaşlıq istiqamətləri kontekstindən əvəzsiz rola malik olduğunu bildirib, bu yeni sazişin cəmiyyətin və dövlətin maraqlarına xidmət edəcəyindən əminliyini ifadə edib.