Ötən il "Kapital Bank" müştərilərə verilmiş kreditləri 1,1 milyard manatdan çox artırıb
2023-cü ildə "Kapital Bank" ASC-nin cəmi aktivləri 837 milyon 446 min manat və ya 9,7% artaraq 31 dekabr 2023-cü il tarixində 8 milyard 659 milyon 618 min manata çatıb. Bank 2022-ci ilin sonunda 7 milyard 822 milyon 172 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
Marja.az Bankın balans hesabatına istinadən xəbər verir ki, 2023-cü ildə "Kapital Bank"ın kredit portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 1 milyard 114 milyon 54 min manat artaraq 4 milyard 271 milyon 823 min manata yüksəlib.
O cümlədən, ötən il Bankın istehlak kreditləri portfeli 520 milyon 469 min manat artaraq 2 milyard 353 milyon 575 min manata, biznes kreditləri portfeli 441 milyon 392 min manat artaraq 1 milyard 349 milyon 734 min manata, ipoteka kreditləri portfeli isə 152 milyon 192 min manat artaraq 568 milyon 513 min manata yüksəlib.