Mərkəzi Bank 3 BOKT-u və vəzifəli şəxslərini cəzalandırıb - 66,5 MİN MANATLIQ CƏRİMƏLƏR
Dekabr ayında Mərkəzi Bank bank olmayan kredit təşkilatı “CİTY FİNANCE” MMC-ni, “İdeal Kredit” MMC-ni, “Embafinans” QSC-ni və onların vəzifəli şəxslərini inzibati məsuliyyətə cəlb edib.
Marja.az xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.2-ci maddəsinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “CİTY FİNANCE” MMC Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsi tərəfindən 20 000 (iyirmi min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.2-ci maddəsinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “CİTY FİNANCE” MMC-nin vəzifəli şəxsi Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsi tərəfindən 2 000 (iki min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.1 və 598.1.2-ci maddəsinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “İdeal Kredit" MMC Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsi tərəfindən 20 000 (iyirmi min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.1 və 598.1.2-ci maddəsinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatının vəzifəli şəxsi “İdeal Kredit" MMC Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsi tərəfindən 2500 (iki min beş yüz) manat məbləğində cərimə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.2 və 598.4-cü maddələrinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “Embafinans” QSC Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsi tərəfindən 20 000 (iyirmi min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılmış kompleks yoxlama çərçivəsində cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında qanunvericiliyin pozulması ilə bağlı İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.2 və 598.4-cü maddələrinə müvafiq olaraq Bank Olmayan Kredit Təşkilatı “Embafinans” QSC-nin vəzifəli şəxsi Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsi tərəfindən 2 000 (iki min) manat məbləğində cərimə edilmişdir.