Haval avtomobillərində risk aşkarlanıb - Rusiyada 32 mindən çox avtomobil geri çağırılır
Avtomobilin geri çağırılmasının səbəbi: Sürücü oturacağının altındakı naqil qoşqu birləşdiricisinə nəmin daxil olması ehtimalı, ardınca elektrik naqillərində qısaqapanma və birləşdiricinin əriməsi ehtimalıdır. Bütün avtomobillərdə rütubətin daxil olma riskini aradan qaldırmaq üçün naqil qoşqu birləşdiricisi yenilənəcək.“Haval”ın Rusiya bazarındakı rəsmi nümayəndəsi olan “Haval Motor Manufacturing Rus” MMC 2022-ci il dekabrın 1-dən 27 dekabr 2023-cü il tarixinədək satdığı 32 156 avtomobili geri çağırır.
Marja.az xəbər verir ki, bu barədə Texniki Tənzimləmə və Metrologiya üzrə Federal Agentliyin ("Rosstandart") saytında məlumat verilib.
“Geri çağırma 2022-ci il dekabrın 1-dən 27 dekabr 2023-cü il tarixinədək satılan 32 156 Haval F7 və F7x modellərinə şamil edilir”, - deyə məlumatda bildirilir.
Avtomobillər - sürücü oturacağının altındakı naqillərin birləşdiricisinə nəmin daxil ola bilməsi, bunun birləşdiricinin əriməsinə və qısaqapanmaya səbəb ola bilməsi ehtimalına görə geri çağırılır.
"Bütün avtomobillərdə rütubətin daxil olma riskini aradan qaldırmaq üçün məftil qoşqu birləşdiricisi yenilənəcək" - deyə vebsaytda qeyd olunur.
"Rosstandart"ın bildirdiyinə görə, geri çağırılan avtomobillərin bütün sahibləri avtomobili təmir işləri üçün ən yaxın dilerlərə təqdim etmək zərurəti barədə məlumatlandırılacaqlar.
Təmir işləri pulsuz həyata keçiriləcək.