Rusiya aviaşirkəti Bakıya uçuşları dayandırdı
Bu marşrut üzrə uçuş Azərbaycanın aviasiya orqanlarının uçuşun həyata keçirilməsinə icazə verməməsi səbəbindən baş tutmayıb.Ural Hava Yolları fevralın 17-dək Jukovskidən Bakıya uçuşları dayandırıb.
Marja.az Tass-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Federal Hava Nəqliyyatı Agentliyinin məlumatında deyilir.
Bir gün əvvəl bu marşrut üzrə uçuş Azərbaycan aviasiya orqanlarının uçuşun həyata keçirilməsinə icazə verməməsi səbəbindən baş tutmayıb.
“Cümə axşamı, fevralın 8-də Azərbaycanın aviasiya hakimiyyət orqanlarının icazəsi olmadığı üçün daşıyıcının bu marşrut üzrə geri qayıdış reysi baş tutmayıb”, - deyə məlumatda bildirilir: “Ural Hava Yolları bu marşrut üzrə uçuş proqramını fevralın 17-dək müvəqqəti olaraq dayandırıb”
Federal Hava Nəqliyyatı Agentliyi əlavə edib ki, bu məsələnin həlli ilə bağlı Rusiya və Azərbaycanın aviasiya hakimiyyətləri əlaqə saxlayır.
“Rusiya aviasiya orqanı “Ural Hava Yolları”nın Jukovskidən Bakıya və əks istiqamətdə reysləri ilə bağlı yaranmış vəziyyəti həll etmək üçün Azərbaycanın aviasiya orqanı ilə əlaqə saxlayır”, - deyə Federal Hava Nəqliyyatı Agentliyi bildirib.
Həmçinin aydınlaşdırılır ki, aviaşirkət bu marşrut üzrə təyin edilmiş daşıyıcıdır və bu marşrut üzrə ölkələr arasında hökumətlərarası saziş qüvvədədir.